Huge Dev Şemsiye > Basında Huge DevŞemsiye > Basında Huge > Yeni Meram Gazetesi Haberi – Dev Şemsiye İftar Çadırı Olacak
  • Dev Şemsiye
  • Yorum yapılmamış
Yeni Meram Logo Huge Dev Şemsiye

Yeni Meram Gazetesi Haberi – Dev Şemsiye İftar Çadırı Olacak

Seydişehir’ de bir iş adamı 150 metrekarelik bir alanı kapatabilecek büyüklükte şemsiye üretti.

Türkiye’ de bir ilki gerçekleştirerek 150 metrekare alanı kapatabilen şemsiyeyi üreten işadamı Hüseyin Ulaşan, ilk seri üretimde yaptığı şemsiyeyi Seydişehir Belediyesi’ne hediye etti.

           Dev şemsiye belediye önündeki parka kurulurken, vatandaşların oturması için banklar oluşturularak, Ramazan ayında iftar çadırı olarak kullanılacak.

ŞEHRİ İLE ÖDEŞTİ

           Şeydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bugüne kadar maddi manevi desteğini esirgemeyen işadamı Hüseyin Ulaşan’ın doğup büyüdüğü şehri ile ödeştiğini söyleyerek, “Faaliyetlerini yıllardır Ankara’da sürdüren ve gerek Ankara’daki üniversite öğrencilerimize karşılıksız bursların ödenmesinden tutun, maddi ve manevi imkanlarını, nüfuz alanlarını sürekli olarak hemşerilerimiz ile paylaşan Seydişehir sevdalısı, Hüseyin Ulaşan’ın kendi imalatı olan ve Türkiye’de bir ilk olan, yaklaşık 150 metrekare alanı kapatan bu şemsiyeyi kendisi Seydişehir halkına ve bizlere armağan etti. İlk imalat, ilk ürün bu. Seydişehir’de sektörel bazda istihdama yönelik bu tür faaliyetlerinin devamını kendisinden halkım adına bekliyor ve halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

İLK SİPARİŞ 50 BİN ADET

           Hüseyin Ulaşan ise, 50 bin adet sipariş aldıklarını söyleyerek “İstihdam açısından tahmin ettiğimizin üzerinde olacağını düşünüyorum” dedi.

           Şu anda geliştirme aşamasında olduklarını ve ilk seri üretimi yaptıklarını söyleyen Ulaşan ellerinden geldiği kadar taleplere cevap vereceklerini ve Bozkır, Beyşehir, Akseki gibi çevre ilçelerin ve hatta şehir merkezindeki küçük atölyelerde bile üretim şansının olduğunu söyledi.

Yeni Meram Gazetesi Haberi

Görüşmeyi başlat
1
Nasıl Yarımcı Olabiliriz?
Huge Dev Şemsiye
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?