Huge Dev Şemsiye > Basında Huge DevŞemsiye > Basında Huge > Hürriyet Gazetesi Haberi – 14.08.2009 – Guiness’e girmeye aday şemsiye Ankara’da açıldı.
  • Dev Şemsiye
  • Yorum yapılmamış
Hürriyet Logo Huge Dev Şemsiye

Hürriyet Gazetesi Haberi – 14.08.2009 – Guiness’e girmeye aday şemsiye Ankara’da açıldı.

ANKARALI iş adamı Hüseyin Ulaşan, Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday bir buluşa imza attı. Ulaşan’ın tasarladığı elektronik dev şemsiye, 150 metrekare alanı kapatabiliyor. Tek bir direk üzerindeki şemsiye, uzaktan kumandayla çalışıyor ve 100 kilometre hızındaki rüzgara dayanıklı. Daha şiddetli rüzgarlarda otomatik olarak kapanan şemsiye Suudi Arabistan’dan 5 bin adet sipariş aldı.

Yeni sistemle açık havada gerçekleşen organizasyonlar artık aniden bastıran sağanak yağmur ve rüzgarın azizliğine uğramayacak.

Uzaktan kumandalı

Açık havada gerçekleşen organizasyonlar zaman zaman aniden bastıran sağanak yağmur ve rüzgarın azizliğine uğruyor. Bu tür organizasyonların ani değişen hava koşullarından etkilenmemesi artık mümkün. Ankaralı iş adamı Hüseyin Ulaşan’ın tasarladığı dev şemsiyeler, büyüklüğüyle Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday. “Kocaman” anlamındaki “Huge” isimli 150 metrekare alanı kapatan şemsiyeler, uzaktan kumandayla çalışıyor. Tek bir tuşa dokunarak 45 saniyede açılabilen şemsiyeler, oldukça dayanıklı. 20 yıl garantiye sahip olan şemsiyeler, ateşten etkilenmiyor. Açılış ve kapanışı esnasında altındakileri rahatsız etmeyen şemsiye, 100 kilometre hızla esen rüzgara dayanıklı. Şemsiye 100 kilometreden daha hızlı esen rüzgarlarda ise kendisini otomatik olarak kapatıyor.

Kötü hava etkisine son

Huge A.Ş tarafından yapılan dev şemsiyeler daha şimdiden çok sayıda talep alıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Evren Ulaşan, amaçlarının açık havada gerçekleşen organizasyonların kötü hava koşullarından etkilenmemesini sağlamak olduğunu söyledi. Ulaşan, ekonomik kriz devam ederken yaptıkları bu yatırımla, turizme katkı sağladıklarını ifade etti. Beş yıl süren bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan dev şemsiyeler, dünyada da tek olma özelliği taşıyor.

Ulaşan, şemsiyenin ihracata da yönelik bir yatırım olduğunu belirterek, özellikle Arap ülkelerinden büyük talep aldıklarını dile getirdi. Ulaşan, Suudi Arabistan’dan aldıkları 5 bin adet şemsiye siparişi için, özel bir ptoje üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu projeyle şemsiyeler, 16 kişinin konaklayabileceği, ses geçirmeyen ve klimalı mekanlara döüşecek. Ulaşan, şemsiyenin sigara yasağı nedeniyle farklı alternatiflere yönelen işletmeler tarafından da büyük ilgi gördüğünü vurguladı.

Hürriyet Gazetesi Haberi 14.08.2009

Görüşmeyi başlat
1
Nasıl Yarımcı Olabiliriz?
Huge Dev Şemsiye
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?