Huge Dev Şemsiye > Basında Huge DevŞemsiye > Basında Huge > Dünya Gazetesi Haberi – 19.08.2009 – HU-GE’den Dev Şemsiye
  • Dev Şemsiye
  • Yorum yapılmamış
Dünya Logo Huge Dev Şemsiye

Dünya Gazetesi Haberi – 19.08.2009 – HU-GE’den Dev Şemsiye

HU-GE Şemsiye, açık hava organizasyonlarında olumsuz hava koşullarına karşı koruma ve konfor sağlayacak 150 metrekare büyüklüğünde ve 45 saniyede açılabilen, HU-GE şemsiyesinin seri üretimini başlattı.

HU-GE Yönetim Kurulu 2. Başkanı Evren Ulaşan, yaklaşık iki aydır seri üretimine geçtikleri ürünün özellikle Suudi Arabistan’dan büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Ulaşan, hac kafilesi ağırlayan bir işletmeciden, içinde 16 kişinin konaklayabileceği, ses geçirmeyen dev şemsiye siparişi aldıkları bilgisini de verdi.

Aynı zamanda bir turizmci olarak açık hava organizasyonları yapan Ulaşan, kötü hava muhalefetlerinin işletmecilerin korkulu rüyasını olduğunu ifade etti. Ulaşan, “Aniden yağan yağmurlar açık hava organizasyonlarının kabusudur. Mesela 600 kişilik bir organizasyon yapıyorsunuz, fakat yağmur yağdığında ya da en ufak bir hava muhalefetiyle karşılaştığınızda, alternatifiniz yok. 600 kişilik bir açık hava organizasyonunda 4 tane HU-GE şemsiye bu sorunu ortadan kaldırıyor. Biz bu soruna çözüm olsun diye bu ürünü ürettik” diye konuştu.

5-7 derece daha serin

HU-GE şemsiyenin aynı zamanda hava sirkülasyonu sayesinde dışarıdan 5-7 derece az sıcaklığa sahip olduğunu belirten Ulaşan, “Öğle saatlerinde tentenin altında duramazsınız çok sıcak olur. Bizim buradaki branda sistemimiz ışığı alta geçirmiyor. İçerisinde, altında özel bir malzeme kullanıyoruz. Şemsiyenin alt kısmında oda özel bir hava sirkülasyonu sağlıyor. Şemsiyenin altına girdiğinizde dışarıdan daha serin olduğunu hissediyorsunuz” diye konuştu.

Bu özelliği sayesinde Arabistan’dan ilgi gördüklerini ifade eden Ulaşan içerisinde 16 kişinin konaklayabileceği, ses geçirmeyecek 5 bin şemsiye siparişi aldıklarını kaydetti. Ulaşan, “Hac kafileleri geçici süreyle konaklıyor. Suudi Arabistan’da 16 kişinin konaklayabileceği, içerisinde soğutma sisteminin olacağı ve ses geçirmeyen bölümlerinin olacağı bir şemsiye tasarlıyoruz. Fiyatını dahi sormadılar, şu anda onun üzerinde çalışıyoruz. Bu haliyle sadece 50 bin tane yapıp gönderin yüzde 30’u peşin diyorlar. Fakat biz daha çok yeniyiz onun için biraz zamana ihtiyacımız var” dedi.

Sigara yasağında 150 metrekare kapalı olana sahip ve kötü hava koşullarının yanı sıra sıcak havadan da koruyan şemsiyenin bir alternatif olduğunu söyleyen Ulaşan, bu yönde de taleplerin geldiğini ifade etti.

45 saniyede açılıyor

Şemsiyenin özellikleri hakkında bilgi veren Ulaşan, şemsiyenin büyüklüğünün 150 metrekare, şemsiye direğinin yüksekliğinin ise 10 metre olduğunu ifade ederek, “Uzaktan kumandayla komuta edilerek 45 saniyede açılan şemsiye otomatik olarak yükseliyor. Böylece altında oturan veya ayakta duran hiç kimse rahatsız olmuyor” dedi. Açılan şemsiyenin yağmur dışında 100 km hızdaki rüzgara kadar da dayanıklı olduğunu ekledi.

2005 yılından itibaren yapılan Ar-Ge çalışmalarının sonucunda üretilen ürünün sadece branda kısmının yerli olmadığını belirten Ulaşan, “Maalesef bizim yanmayı, tutuşmayı önleyen bir brandamız yok. Onun dışında fikir yerli, üretim yerli. Yani HU-GE için yüzde 95 yerli bir ürün diyebiliriz” dedi.

Ulaşan, HU-GE şemsiyenin cafe, restoran, oteller, çeşitli açık hava organizasyonlarına ev sahipliği yapan kuruluşlar, plajlar, çay bahçeleri, parklar gibi birçok alanda kullanılabileceğini, Bunun dışında da güneşten mustarip olan Afrika ülkeleri için çok iyi bir alternatif olduğunu kaydetti.

Dünya Gazetesi Haberi 19.08.2009

Görüşmeyi başlat
1
Nasıl Yarımcı Olabiliriz?
Huge Dev Şemsiye
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?