Huge Dev Şemsiye > Basında Huge DevŞemsiye > Basında Huge > Seydisehir.com Haberi – Seydişehir Şemsiye Şehri Olacak
  • Dev Şemsiye
  • Yorum yapılmamış
Seydişehir.com Logo Huge Dev Şemsiye

Seydisehir.com Haberi – Seydişehir Şemsiye Şehri Olacak

Ankara da ikamet eden Seydişehir’li iş adamı Ulaşan otellerin de sahibi olan Hüseyin ulaşan Dünyada ilk olan Huge ismini verdiği bir projeye imza attı.


Ankara’da bulunan otelleri için aradığı büyük brandalı şemsiyeyi piyasada bulamadığı için proje üreterek işe koyulan Hüseyin Ulaşan, Ankara da kendi imkanları ile ve çok amaçlı Huge(Hüseyin Ulaşan geliştirme) ismini verdiği Şemsiyeden üç adet yaparak otellerinde denedikten sonra Seydişehir yeni sanayin de imalata geçti ve ilk şemsiyesini üretti.


150 metre kare büyüklüğünde teknolojik donanımlı 100 KM hızındaki rüzgâra dayanaklı yirmi yıl garantiye sahip brandadan yapılan hidrolik sitem ve uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen dev şemsiyeler dünyada ilk kez Seydişehir’de üretilip Hüseyin Ulaşan’a ait patent ile ve Seydişehir’e özgü marka ile yurt içi ve yurt dışında Pazar imkânı fazla bir ürün olarak alıcılarını bekliyor.


Bir şemsiyede Altı ton demir kullanılarak Yanmama ve toz tutmama özelliğine sahip brandadan yapılarak üretimine başlanan dev şemsiyeler Oteller parklar dinlenme tesisleri gibi çok amaçlı yerlerde kullanılabilme özelliğine sahip.


Amerika ve Arap ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyaya pazarlamayı düşünülen dev şemsiyeler ayrıca ters açılımı yapılınca 150 metre karelik alana su toplama özelliği taşıdığından tarımsal sulama amaçlı veya Otel ve dinleme yerlerinde park ve bahçe kısımların sulama ihtiyaçlarını giderecek özellik taşıyor.


Seydişehirli sanatkârların elinden çıkan ve ilk üretimini yapılan 150 metre karelik şemsiyenin üretimini sağlayan Hüseyin Ulaşan konu ile ilgili olarak verdiği bilgilerde;’’ Böyle bir şemsiyeyi Ankara’da bulunan otellerim de ihtiyaç olduğu için aradım. Ancak tüm aramalarım sonucunda böyle özelliğe sahip bir şemsiye bulamadım. İlk denemesini kendi otelimde yaptığım bu büyük şemsiyeyi doğup büyüdüğüm topraklarımda yapmak şehrimizi şemsiye şehri yapmak, burada bulunan sanatkârlarla paylaşmak ve istihdam oluşturmak temel hedefimdir. İşin özünde bu işi çok para kazanmak için yapmadım. Bu proje ile birlikte Doğup büyüdüğüm topraklarla da ödeşmiş olacağım.’’diye konuştu.


Ulaşan sözlerinin sonunda 150 metre karelik Huge adını verdiği dev şemsiyeler için ilk etapta yirmi tane yapacağını belirterek sözlerini tamamladı.

Seydisehir.com Haberi

Görüşmeyi başlat
1
Nasıl Yarımcı Olabiliriz?
Huge Dev Şemsiye
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?