Huge Dev Şemsiye > Basında Huge DevŞemsiye > Basında Huge > Sabah Gazetesi Haberi – 14.08.2009 – Sigara Yasağına Dev Şemsiyeli Çözüm
  • Dev Şemsiye
  • Yorum yapılmamış
Sabah Logo Huge Dev Şemsiye

Sabah Gazetesi Haberi – 14.08.2009 – Sigara Yasağına Dev Şemsiyeli Çözüm

Genç işadamı Hüseyin Ulaşan’ın yaratıcı buluşu, sigara yasağı sonrası işletmecilerin yüzünü güldüreceğe benziyor. 150 metrekarelik dev şemsiye, kumandanın tuşuyla 45 saniyede açılıyor.

Dünyada başka bir örneği yok.

HUGE A.Ş tarafından yapılan dev şemsiyelere daha şimdiden çok sayıda talep var. Beş yıl süren bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan dev şemsiyeler, dünyada da tek olma özelliğine sahip. Amaçlarının açık havada gerçekleşen organizasyonların kötü hava koşullarından etkilenmesini engellemek olduğunu söyleyen Huge A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Evren Ulaşan, yaptılları bu yatırımla, turizme katkı sağladıklarını ifade etti.

Tehlike anında hemen kapanıyor.

İNGİLİZCE’DE “Kocaman” anlamına gelen “Huge” isimli şemsiyeler, oldukça dayanıklı, ateşten etkilenmiyor ve 20 yıl garantili. Açılış ve kapanışı esnasında altındakileri rahatsız etmeyen şemsiye, 100 kilometreden daha hızlı esen rüzgarlada ise kendisini otomatik olarak kapatıyor.

ANKARALI işadamı Hüseyin Ulaşan’ın buluşu Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday. Ulaşan’ ın tasarladığı dev şemsiye, 150 metrekare alanı kapatabiliyor ve tek tuşla 45 saniyede açılıyor. Uzaktan kumandayla açılıp kapanan dev şemsiye, 100 kilometre hızındaki rüzgara dayanıklı. Daha şiddetli rüzgarlarda ise otomatik olarak kapanıyor. Bu dev şemsiyeye Duudi Arabistan’ dan 5 bin adet sipariş var.

Sigara yasağından etkilenen işletmeler için büyük bir alternatif olan şemsiyeler, özellikle açık havada gerçekleşen düğün resepsiyon, kokteyl gibi organizasyonlar içinde biçilmiş kaftan. Aniden bastıran yağmura çare olacak şemsiyeler, eğlencenin kabusa dönüşmesini engelleyecek özellikle kır düğünleriyle evlenenler için bütük sorun olan yağmur, çiftliklerin korkulu rüyası olmaktan çıkacak.

Sabah Gazetesi Haberi 14.08.2009 – Levent ÇELİKAY.

Görüşmeyi başlat
1
Nasıl Yarımcı Olabiliriz?
Huge Dev Şemsiye
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?